BİLİMSEL PROGRAM BİLDİRİ KİTABI BİLDİRİ GÖNDERİMİ KAYIT KONAKLAMA
ÖNEMLİ TARİHLER
13 Ocak
2022
Kurs Başlangıç Tarihi
15 Aralık
2021
Bildiri Özeti Son Gönderim Tarihi
15 Kasım
2021
Erken Kayıt Son Ödeme Tarihi

BİLİMSEL PROGRAM

13 Ocak 2022, Perşembe

Saat
13.30 - 14.30
Romatolojik hastalıklarda anamnez
Ahmet Gül
14.30 - 15.00
KAHVE MOLASI
15.00 - 16.30
Videolar eşliğinde romatolojik muayeneler
Timuçin Kaşifoğlu, Umut Kalyoncu, Cemal Bes
16.30 - 17.00
KAHVE MOLASI
17.00 - 18.30
Romatolojik Hastalıklarda günlük pratikte laboratuvar testlerinin kullanımı ve Romatolojik aciller
17.00 - 17.30
Oto-antikorların kullanımı
Nilüfer Kanıtez
17.30 - 18.00
Diğer laboratuvar testlerinin kullanımı
Bünyamin Kısacık
18.00 - 18.30
Romatolojik aciller ve yaklaşımlar
Ediz Dalkılıç

14 Ocak 2022, Cuma

Saat
08.00 - 09.00
Romatoloji ve diğer bilim dalları-1
Göz hastalıkları ve Romatoloji
08.00 - 08.30
Üveit ve Romatoloji
İlknur Tuğal Tutkun
08.30 - 09.00
Üveit, sklerit, kuru göz ve Romatoloji
Romatoloji, Şule Yaşar
09.30 - 10.30
Yuvarlak Masa-1
10.30 - 11.00
KAHVE MOLASI
11.00 - 12.00
Yuvarlak Masa-2
12.00 - 13.30
ÖĞLE YEMEĞİ
13.30 - 14.30
Yuvarlak Masa-3
14.30 - 15.00
KAHVE MOLASI
15.00 - 16.00
Yuvarlak Masa-4
16.00 - 16.30
KAHVE MOLASI
16.30 - 17.30
Romatoloji ve diğer Bilim dalları-2

Dermatoloji 1; Psöriasis lezyonları
Dermatoloji-Başak Armağan

Dermatoloji 2; Bağ dokusu hastalıkları ve vaskülitlerin deri bulguları
Dermatoloji-Başak Armağan

14 Ocak 2022, Cuma (Yuvarlak Masa Toplantıları)

Birinci sene Fellowları
Saat
Grup A
Grup B
09.30 - 10.30
1 - Romatoid Artrit tanısı ve tedavisinin yönetimi
2 - Spondiloartritler tanısı ve tedavisinin yönetimi
Ediz Dalkılıç
Emel Gönüllü
11:00 - 12:00
2 - Spondiloartritler tanısı ve tedavisinin yönetimi
3 - Vaskülitler tanısı ve tedavi yönetimi
Dilek Solmaz
Ayşe Cefle
13.30 - 14.30
3 - Vaskülitler tanısı ve tedavi yönetimi
4 - Behçet Hastalığı tanısı ve tedavi yönetimi
Cemal Bes
Melike Melikoğlu
15.00 - 16.00
4 - Behçet Hastalığı tanısı ve tedavi yönetimi
5 - Oto-inflmatuar hastalıklar tanısı ve tedavi yönetimi
Ömer Karadağ
Serdal Uğurlu
Saat
Grup C
Grup D
09.30 - 10.30
8 - Kristal Artritleri tanısı ve tedavi yönetimi
4 - Behçet Hastalığı tanısı ve tedavi yönetimi
Şükran Erten
Nilüfer Kanıtez
11:00 - 12:00
4 - Behçet Hastalığı tanısı ve tedavi yönetimi
5 - Oto-inflmatuar hastalıklar tanısı ve tedavi yönetimi
Gülen Hatemi
Sedat Yılmaz
13.30 - 14.30
5 - Oto-inflmatuar hastalıklar tanısı ve tedavi yönetimi
6 - SLE tanısı ve tedavi yönetimi
Özgür Kasapçopur
Ayten Yazıcı
15.00 - 16.00
6 - SLE tanısı ve tedavi yönetimi
7 - Sistemik Skleroz tanısı ve tedavi yönetimi
Neslihan Yılmaz
Süleyman Serdar Koca
İkinci sene ve üstü Fellowları
Saat
Grup 1
Grup 2
09.30 - 10.30
1 - Romatoid Artrit tanısı ve tedavisinin yönetimi
2 - Spondiloartritler tanısı ve tedavisinin yönetimi
Ender Terzioğlu
Fatoş Önen
11:00 - 12:00
2 - Spondiloartritler tanısı ve tedavisinin yönetimi
3 - Vaskülitler tanısı ve tedavi yönetimi
Servet Akar
Kenan Aksu
13.30 - 14.30
3 - Vaskülitler tanısı ve tedavi yönetimi
4 - Behçet Hastalığı tanısı ve tedavi yönetimi
Cemal Bes
Vedat Hamuryudan
15.00 - 16.00
4 - Behçet Hastalığı tanısı ve tedavi yönetimi
5 - Oto-inflmatuar hastalıklar tanısı ve tedavi yönetimi
Ahmet Gül
Özgür Kasapçopur
Saat
Grup 3
Grup 4
09.30 - 10.30
3 - Vaskülitler tanısı ve tedavi yönetimi
4 - Behçet Hastalığı tanısı ve tedavi yönetimi
Kenan Aksu
Emire Seyahi
11:00 - 12:00
4 - Behçet Hastalığı tanısı ve tedavi yönetimi
5 - Oto-inflmatuar hastalıklar tanısı ve tedavi yönetimi
Ahmet Gül
Muhammet Çınar
13.30 - 14.30
5 - Oto-inflmatuar hastalıklar tanısı ve tedavi yönetimi
6 - SLE tanısı ve tedavi yönetimi
Muhammet Çınar
Murat İnanç
15.00 - 16.00
6 - SLE tanısı ve tedavi yönetimi
7 - Sistemik Skleroz tanısı ve tedavi yönetimi
Şule Apraş Bilgen
Ali Akdoğan

15 Ocak 2022, Cumartesi

Saat
08.00 - 09.00
Romatoloji ve diğer Bilim dalları-3
08.00 - 08.30
Bağ dokusu hastalıkları ve sistemik vaskülitlerde akciğer tutulumu
Göğüs Hastalıkları
Deniz Köksal
08.30 - 09.00
Bağ dokusu hastalıkları ve sistemik vaskülitlerde renal bulgular
Nefroloji
Mustafa Arıcı
09.30 - 10.30
Yuvarlak Masa-5
10.30 - 11.00
KAHVE MOLASI
11.00 - 12.00
Yuvarlak Masa-6
12.00 - 13.30
ÖĞLE YEMEĞİ
13.30 - 14.30
Yuvarlak Masa-7
14.30 - 15.00
KAHVE MOLASI
15.00 - 16.00
Yuvarlak Masa-8
16.00 - 16.30
KAHVE MOLASI
16.30 - 17.30
Romatoloji ve diğer Bilim dalları-4
16.30 - 17.00
Periferik nöropatilerin yorumlanması
Nöroloji
Serhat Özkan
17.00 - 17.30
Sistemik vaskülitlerin radyografik görüntülemesi (BT anjio, MR anjio)
Radyoloji
Tuncay Hazırolan

15 Ocak 2022, Cumartesi (Yuvarlak Masa Toplantıları)

Birinci sene Fellowları
Saat
Grup A
Grup B
09.30 - 10.30
5 - Oto-inflmatuar hastalıklar tanısı ve tedavi yönetimi
6 - SLE tanısı ve tedavi yönetimi
Timur Pırıldar
Göksal Keskin
11:00 - 12:00
6 - SLE tanısı ve tedavi yönetimi
7 - Sistemik Skleroz tanısı ve tedavi yönetimi
Ayten Yazıcı
Yasemin Yalçınkaya
13.30 - 14.30
7 - Sistemik Skleroz tanısı ve tedavi yönetimi
8 - Kristal Artritleri tanısı ve tedavi yönetimi
Süleyman Serdar Koca
Ali Şahin
15.00 - 16.00
8 - Kristal Artritleri tanısı ve tedavi yönetimi
1 - Romatoid Artrit tanısı ve tedavisinin yönetimi
Veli Çobankara
Gökhan Keser
Saat
Grup C
Grup D
09.30 - 10.30
7 - Sistemik Skleroz tanısı ve tedavi yönetimi
8 - Kristal Artritleri tanısı ve tedavi yönetimi
Yasemin Kabasakal
Hakan Emmungil
11:00 - 12:00
3 - Vaskülitler tanısı ve tedavi yönetimi
1 - Romatoid Artrit tanısı ve tedavisinin yönetimi
Fatma Alibaz
Gökhan Keser
13.30 - 14.30
1 - Romatoid Artrit tanısı ve tedavisinin yönetimi
2 - Spondiloartritler tanısı ve tedavisinin yönetimi
Süleyman Özbek
Orhan Küçükşahin
15.00 - 16.00
2 - Spondiloartritler tanısı ve tedavisinin yönetimi
3 - Vaskülitler tanısı ve tedavi yönetimi
Orhan Küçükşahin
Taşkın Şentürk
İkinci sene ve üstü Fellowları
Saat
Grup 1
Grup 2
09.30 - 10.30
5 - Oto-inflmatuar hastalıklar tanısı ve tedavi yönetimi
6 - SLE tanısı ve tedavi yönetimi
Serdal Uğurlu
Bahar Artım Esen
11:00 - 12:00
6 - SLE tanısı ve tedavi yönetimi
7 - Sistemik Skleroz tanısı ve tedavi yönetimi
Bahar Artım Esen
Merih Birlik
13.30 - 14.30
7 - Sistemik Skleroz tanısı ve tedavi yönetimi
8 - Kristal Artritleri tanısı ve tedavi yönetimi
Ali Akdoğan
Mehmet Soy
15.00 - 16.00
8 - Kristal Artritleri tanısı ve tedavi yönetimi
1 - Romatoid Artrit tanısı ve tedavisinin yönetimi
İzzet Fresko
Nevsun İnanç
Saat
Grup 3
Grup 4
09.30 - 10.30
7 - Sistemik Skleroz tanısı ve tedavi yönetimi
8 - Kristal Artritleri tanısı ve tedavi yönetimi
Veli Yazısız
İzzet Fresko
11:00 - 12:00
8 - Kristal Artritleri tanısı ve tedavi yönetimi
1 - Romatoid Artrit tanısı ve tedavisinin yönetimi
Eftal Yücel
İhsan Ertenli
13.30 - 14.30
1 - Romatoid Artrit tanısı ve tedavisinin yönetimi
2 - Spondiloartritler tanısı ve tedavisinin yönetimi
Sedat Kiraz
İsmail Sarı
15.00 - 16.00
2 - Spondiloartritler tanısı ve tedavisinin yönetimi
3 - Vaskülitler tanısı ve tedavi yönetimi
Servet Akar
Haner Direskeneli

16 Ocak 2022, Pazar

Saat
09.00 - 10.00
Genç romatologlar
Timuçin Kaşifoğlu, Gizem Ayan, Emre Bilgin, Ertuğrul Çağrı Bölek, Ufuk İlgen, Mert Öztaş, Taşkın Şentürk
10.00 - 10.30
KAHVE MOLASI
10.30 - 11.30
Romatoloji’de akademik kariyer planlaması
Fatma Alibaz, Gülen Hatemi
11:30 - 12:00
Editör gözüyle Makale değerlendirmesi
Mehmet Akif Öztürk – Online Katılım