BİLİMSEL PROGRAM BİLDİRİ KİTABI BİLDİRİ GÖNDERİMİ KAYIT KONAKLAMA
ÖNEMLİ TARİHLER
13 Ocak
2022
Kurs Başlangıç Tarihi
15 Aralık
2021
Bildiri Özeti Son Gönderim Tarihi
15 Kasım
2021
Erken Kayıt Son Ödeme Tarihi

DAVET

Sevgili arkadaşlar, hepinize tekrar merhabalar

Sizleri Türkiye Romatoloji Derneği (TRD) bünyesinde düzenlenmekte olan 16. Romatoloji uzmanlık öğrencileri ve uzmanları için eğitim kursuna davet ediyoruz. Kursumuz 13-16 Ocak 2022 tarihinde Antalya-Kemer’de NG Phaselis Bay otelde yüz yüze yapılacaktır.

Kursumuzun ilk günü olan 13 Ocak 2022 tarihinde, özellikle Romatoloji’ye yeni başlayan fellowlar için ‘’anamnez alma, videolar eşliğinde fizik muayene, laboratuvar testlerinin yorumlanması ve Romatolojik aciller’’ konu başlıklı sunumlar olacaktır. 14-15 Ocak 2022 tarihlerinde toplam 8 seans olmak üzere “profesörlerle yuvarlak masa” toplantımızda ‘’Romatoid artrit, spondiloartritler, sistemik lupus eritematozus, sistemik skleroz, Behçet hastalığı, otoinflamatuar hastalıklar, vaskülitler ve kristal artritleri’’ konularını, her zaman olduğu gibi konusunda uzman hocalarımız ile yüz yüze gerçekleştireceğiz. Fellow kurslarında her zaman ilgi gören, Romatoloji bölümü ile sıkı işbirliğinde olan diğer bölümlerden alanında deneyimli hocaları kursumuza davet ettik. Göz hastalıkları, Göğüs hastalıkları, Dermatoloji, Nöroloji ve Radyoloji bölümlerinden değerli katılımcılarla bir güncelleme yapmayı planlıyoruz. Birçok Fellow arkadaşımız henüz Romatolojiye yeni adım atmış durumdadır. işin başlarında olmanın hem güzel ve enerjik bir tarafı olmakla beraber bu durum geleceğe dair bazı belirsizlikleri de barındırıyor. Türkiye Romatoloji Derneği bünyesinde yeni bir oluşum olan “Genç Romatologlar” üyeleri fellow kursu sırasında kendilerini tanıtacaklar. Kimlerden oluşuyor, amaçları, planları neler… Bunları ve daha fazlasını 16 Ocak tarihinde kendilerinden dinleyeceğiz. Fellow kursuna katılan tüm arkadaşlarımız da bu oluşumun içerisinde yer almaya aday olması nedeniyle sizlerin ilgisini çekeceğini düşünüyoruz.

Son olarak geçen yıllarda da yaptığımız gibi Romatoloji’de akademik kariyer planlayan arkadaşlarımıza yönelik bir sunum dinleyeceğiz. Romatoloji’de kendisine güzel bir yol çizebilmiş akademisyenlerden yaşadıkları deneyimleri dinleyeceğiz ve sizlere akademik hayatla ilgili yol göstermelerini isteyeceğiz.

Son 7 yıldır Fellow kursunu, hala ilk günkü heyecan ile düzenleyen bizler kursumuza katılımınızı ve maksimum düzeyde yararlanmanız dileğiyle hepinizi bekliyoruz.

Prof. Dr. Umut Kalyoncu
Prof. Dr. Timuçin Kaşifoğlu
Prof. Dr. Cemal Bes